Hotel

 
Rezervace

 

Kampus Palace je budova s více než stoletou historií, díky které má svůj jedinečný ráz. Původní Hotel Palace navrhl v roce 1913 Wunibal Deininger a svému účelu sloužil na Smetanově náměstí až do sametové revoluce. Ve třicátých letech prošel velkolepým rozšířením na úctyhodných 160 pokojů a v době největší slávy jste zde mohli navštívit proslulou kavárnu nebo cukrárnu. Od devadesátých let ovšem Palace zel prázdnotou a vysoce ceněnému komplexu hrozila demolice. Vše se změnilo v roce 2016, kdy se do budovy vrátil život spolu s projektem Kampus Palace. Autorem architektonického konceptu je uznávené studio Ateliér 38. 
 
Celý objekt je rozdělen na 2 části, z nichž jedna nabízí především pokoje apartmánového typu, které jsou vhodné především pro rodiny a větší skupiny přátel, kteří cestují pohromadě, druhé křídlo budovy je naopak vhodné pro páry a malé skupiny a nabízí ubytování v samostatných pokojích. Pokoje jsou orientovány na severovýchod s krásným výhledem na majestátní budovu Divadlo Antonína Dvořáka, některé pokoje zde nabízejí balkóny, ostatní na jihozápad s orientací do vnitrobloku Dvorana, kde se pravidelně konají kulturní a společenské akce. 
 
V centru budovy je umístěna recepce s nonstop provozní dobou. Mimo jiné můžete využít konferenční místnost, menší posilovnu nebo prádelnu. V neposlední řadě čtyři velmi zajímavé gastroprovozy, které jsou přímo v komplexu budovy. Ve Sladkých časech ochutnejte poctivý karamelový větrník, do Guest Restaurant si zajděte na několikachodovou degustační večeři, ve zdravém bistru Black Kale Bar si dejte zdravou svačinu a v neposlední řadě své zážitky spláchněte dobře načepovaným pivem v Gaming bar Realita. 
 
 
Pokoj Deluxe

DVOULŮŽKOVÝ POKOJ DELUXE S MANŽELSKOU POSTELÍ A PŘISTÝLKOU

Světlý a prostorný pokoj ve "věži" netypického kulatého tvaru. Snoubí se zde elegance, pohodlnost a útulnost. 
 

Vhodné pro náročnější cestovatele či pracovní cesty. 

Maximální kapacita pokoje: 3 dospělé osoby

Velikost: 46 m

 

 

 

 

 

- Internetové připojení zdarma (Wi-Fi + LAN)

- SAT TV

- Manželská postel

- Možnost přistýlky

- Prostorný pracovní stůl

- Koupelna se sprchovým koutem a fénem

- Dětská postýlka na vyžádání

- Stojanový ventilátor

- Lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice

- Set na přípravu kávy a čaje

- Láhev vody zdarma

- Možnost rezervace parkování zdarma 

 

REZERVOVAT NYNÍ

  

 
NAHORU

 

 

 

Pokoj Standart

POKOJ STANDARD

Světlé a moderně zařízené pokoje, v nichž vám nebude nic chybět. 

V nabídce máme jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. 

Maximální kapacita pokoje: 3 dospělé osoby (dle typu pokoje).

Velikost pokoje: 15 - 27 m

 

 

 * Ilustrační foto

 

- Internetové připojení zdarma (Wi-Fi + LAN)

- Pohodlná postel

- Prostorný pracovní stůl

- Koupelna se sprchovým koutem

- Lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice

- Možnost rezervace parkování zdarma 

 

  

REZERVOVAT NYNÍ

 

 

 

 

 

  

 
NAHORU

 

 

 

Apartmán

APARTMÁNY

Světlé pokoje.Snoubí se zde elegance, pohodlnost a útulnost. 

V nabídce máme mnoho kombinací pokojů: 

- dva jednolůžkové pokoje

- jednolůžkový a dvoulůžkový pokoj

- jednolůžkový a třílůžkový pokoj*

- dva dvoulůžkové pokoje

- dvoulůžkový a třílůžkový pokoj*

- dva třílůžkové pokoje

Maximální kapacita apartmánů: 6 dospělých osob (dle typu apartmánu)

Velikost: 22 - 48 m

 

 

  

 

** Ilustrační foto

- Internetové připojení zdarma (Wi-Fi + LAN)

- Prostorný pracovní stůl

- Koupelna se sprchovým koutem

- Lednice, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice

- Možnost rezervace parkování zdarma 

 

 

 

 

 

 

REZERVOVAT NYNÍ

 

  Pro koho jsou naše apartmány vhodné?

 RODINNÝ VÝLET

Celá rodina v jednom apatrmánu jako doma. Vybereme vám pokoj na míru vašich potřeb. Rádi pomůžeme s vytvořením itineráře na míru,
tak ať vám výlet do Ostravy zůstane dlouho v paměti. Dopředu vám vyjednáme zlevněné hromadné vstupy, komentované prohlídky na míru, doporučíme ty nejlepší restaurace a kavárny. Napište nám a objednejte si svoji rodinnou dovolenou v Ostravě. 

 

- TEAMBULDING

Vezměte vaše kolegy nebo klienty na akci, na kterou dlouho nezapomenou. Uvolníme vám prostory hotelu, zajistíme skvělé jídlo a pití, připravíme grilovačku ve vnitrobloku Kampusu. Zahoďte starosti všedního dne za hlavu, o vše ostatní se postaráme my. Pro více informací nás kontaktujte na emailu

 

- ŠKOLA GRILOVÁNÍ, ŠKOLA VAŘENÍ

Chcete se při vašem pobytu v Ostravě ještě přiučit novým dovednostem nebo jen přichystat zábavu pro vaše kolegy či kamarády? To vše
pod širým nebem
a v doprovodu vynikajícího jídla? Naše škola grilování a vaření má co nabídnout. Stačí se jen rozhodnout, jaká varianta
vám vyhovuje a zarezervovat si termín. Kurz vám připravíme na míru. Své představy doladíme prostřednictvím emailu

 

- ROZLUČKA SE SVOBODOU

V minulých lete nás klienti velmi rádi vyhledávali jako nezapomenutelné místo pro jejich rozlučku se svobodou. Kampus Palace leží v samotném centru města, a tak přináší širokou škálu aktivit, které budoucí nevěstu či ženicha opravdu potěší. V Kampusu vám najdete dostatečně velký apartmán a vytipujeme společně s vámi program na míru. Dejte nám o sobě vědět

 NAHORU

* Ve třílůžkovém pokoji se vždy nachází poschoďová postel

 

Hotelové snídaně

V ceně vašeho ubytování není zahrnuta snídaně. Svůj den však můžete začít přímo v areálu Kampus Palace a vybrat si snídani dle vlastního gusta z jedné z restaurací v našem areálu. Pokud se u obsluhy prokážete jako hotelový host, dostanete v každé provozovně slevu 15% na celou snídani (platí každý den v čase do 11:00).


SLADKÝ ČASY
 

V cukrárně Sladký časy si přijdou na své milovníci sladkých i slaných snídaní. Od pondělí do neděle, v čase od 9-11 hodin, si lze vybrat z několika zvýhodněných snídaňových meníček. Ti, kteří si rádi přispí však nemusejí zoufat, neboť snídaně se zde servírují celý den. Po ránu můžete doplnit energii např. klasikou v podobě míchaných vajíček, zapečených toustů, slaných palačinek nebo francouzskou omeletou. Pro mlsné jazýčky tu mají sladké palačinky, horké brownies, jablíčka v županu nebo francouzský toust s javorovým sirupem. V případě, že se včera protáhla návštěva Stodolní ulice rozhodně doporučujeme jeden z francouzských sandvičů – Croque monsieur nebo Croque madame a k tomu čerstvě namletou kávu.

 

    

BLACK KALE 

Ať už jste vegan, preferujete raw stravu, jste vyznavačem zdravého životního stylu nebo prostě jen zvědaví, jak veganská snídaně může vypadat, návštěvy v Black Kale rozhodně nebudete litovat. V jediné čistě veganské restauraci v Ostravě si celý týden od 8-10.30 hodin můžete vybrat ze sladkých i slaných snídaňových meníček, připravovaných pouze z kvalitních surovin v BIO kvalitě. Nastartujte po ránu svůj metabolismus třeba krupicovou či ovesnou kaší a doplňte tak pro tělo důležitou vlákninu. V teplejších letních dnech doporučujeme ranní osvěžení v podobě některé z Black Kale bowl – miska plná čerstvého ovoce, smoothie nebo granoly s domácím rostlinným mlékem. Proteiny se zase skrývají ve vyhlášených slaných palačinkách plněných špenátem, marinovanými rajčaty a tempehem.

 

 


GUEST RESTAURANT FRANCAISE   

Stylová restaurace je známá svým britským šéfkuchařem Simonem Guestem z Birmighamu, který zde připravuje vybrané francouzské speciality od tradičních receptur po moderní současné trendy. Simon své mnohaleté zkušenosti sbíral po celém světe – mj. však v Británii a Francii. Kam jinam tedy zajít na pravou anglickou snídani než do Guestu? Doporučujeme vyzkoušet také vyhlášený zapečený sendvič se šunkou a sýrovým bešamelem Croque monsieur nebo ještě lepší Croque madame, která má navíc sázené vejce.

 Tipy na výlety

Napadlo nás pár míst, které vám městský bedekr zatají. Za spolupráci při vytipování podniků děkujeme projektu USE IT OSTRAVA, který doporučujeme vzít na své toulky Ostravou s sebou do batůžku. 

 

 

CO NAVŠTÍVIT

KAM ZA JÍDLEM A PITÍM  

SUVENÝRY

 

 

OSTRAVÁCI DOPORUČUJÍ NAVŠTÍVIT

 

MALÁ KODAŇ

Okolo řeky na Havlíčkově nábřeží projíždějí cyklisté, z dřevěných palet na ně koukají s drinkem v ruce hosté blízkého podniku, ve vedlejší ulici je ze zahrádek, čajovny, mléčného baru a kina výhled na krásný kostel a celá trasa ústí v historiském jádru. Oblast, které říkáme MALÁ KODAŇ, možná potřebovala inspiraci ze zahraničí, teď už ale tepe sama a stala se útočištěm všech místních. Perlou této městské části je DOCK, ve kterém můžete zakotvit a užít si skvělou atmosféru, výborná piva z lokálních pivovaru a vždy něco dobrého k snědku. Třešničkou na dortu je pak výběr hudby, která tak nějak odpovídá situaci - ať už se stavíš odpoledne na kafe nebo máš náladu na večírek končící nad ránem.  

 

 

DOUTNAJÍCÍ KOPEC

Sopka v centru města? Ano, i tak se dá nazvat naše HALDA EMA! Struskové haldy vznikaly jako odpadiště materiálů z uhelných dolů. Dnes tvoří unikátní reliéf města a místo na víkendovou procházku. Od Sýkorova mostu se vydej po žluté značce a zažij netradiční pohled z Emy na celé město a vrcholky Beskyd. Nahoře však koukej taky na zem, ať nepřehlédneš občas vystupující dým. Kopec totiž stále hoří! Vstup je sice na vlastní nebezpečí, ale na pohled na rodiny s dětmi a seniory, šplhající vzhůru, tě určitě uklidní. 

 

 

 

NOVÁ TVÁŘ OSTRAVICE

Bývalý slavný obchodní dům s nejistou budoucností, OSTRAVICA TEXTILIA, má od podzimu 2016 novou tvář - MADONU. Ve skutečnosti se dívka z fasády jmenuje Meredith a ocitla se zde rukou svého kamaráda , amerického streetartisty Nilse Westergarda, rekordně za víkend. Dívka symbolicky vzhlíží k budoucnosti s nadějí, jakoby říkala: "Není to lehké, ale bude to dobré."

 

LOUTKOVÝ ORLOJ

Pohádkový ORLOJ na budově Divadla loutek ti neporadí, kolik je hodin. Obsahuje totiž jen symbol hvězdné oblohy, zato troje dveře, které ukrývají šest dřevěných pohádkových postav. Jakých? Zjistíš každou sudou hodinu v čase 8:00 až 20:00. 

 

 

 

JINÝ POHLED NA MĚSTO 

Každý změní názor o "černé" Ostravě při pohledu z téměř devadesáti metrů vysoké vyhlídkové věže na panorama stromů, blízkých hor a jen občas vykukujících továren. V druhém křídle mimo jiné NOVÁ RADNICE nabízí adrenalinovou jízdu stále funkčním páternosterem. 

listopad - únor, každý den 9:00 - 17:00

březen - říjen, kařdý den 9:00 - 19:00

 

FAJNÝ PARK

Nenech si ujít zelenou oázu klidu v centru města. I Ostrava má svůj Hyde Park. Místo Temže máme Ostravici, místo honosných labutí kačenu obecnou, místo anglického trávníčku mnohdy divoký trávník, místo distingovaných koníků pár rozdováděných labradorů. Přesto všechno jsou KOMENSKÉHO SADY místem, kde si chceš s bandou přátel vychutnat piknik nebo procházku.

  

TURISTICKY ZNÁMÉ MÍSTA

 

Unikátní památka Dolní Vítkovice (10 minut)

Slezskoostravský hrad (10 minut)

Landek Park (11 minut autem)

 

Národní divadlo Moravskoslezské (1 minuta)

ZOO Ostrava (7 minut autem)

Stodolní ulice s desítkami barů, klubů, restaurací a tematických hospůdek (5 minut)

 

NAHORU 

 

 

KAM NA KUS DOBRÉHO ŽVANCE, SKVĚLOU KÁVU, PIVO NEBO LIMONÁDU

 

 

  

ČERNÁ KÁVA DÁVÁ SÍLU

Kávě tady rozumí. Ne nadarmo si baristé U ČERNÉHO STROMU pravidelně odnášejí ocenění ze soutěže Barista Cup Ostrava. Kromě toho je to ideální místo pro brzkou snídani nebo práci s notebookem mimo kancelář. 

Po - Pá 6:30 - 20:00

So 9:00 - 18:00

Ne 13:00 - 18:00

 

BELGICKÉ HRANOLKY

Kornoutek nebo jumkrabici ti naplní ve FAENCY FRIES čerstvě fritovanými belgickými hranolkami, s kterými pak můžeš zakotvit na lavičce u řeky nebo se s nimi procházet po městě. Připadají ti hranolky moc fádní? Pak si dej lanýžovou majonézu a rázem bude tvůj oběd honosný. 

Po - Pá 11:00 - 20:00

So 13:00 - 19:00

  

 NAHORU 

 

 

 

 

TEN PRAVÝ SUVENÝR PRO SEBE A SVÉ ZNÁMÉ

 

OBLÉKNI SI OSTRAVU

V CITY FOLKLORE streetartistka Petra Gerbetz prezentuje a prodává s vou vlastní oděvní kolekci. Kup si tričko s nápisem Forever Fracek a rázem máte icebreaker k pivu a srdce Ostravanů otevřeno. 

 

JEDINEČNOST SE DÁ KOUPIT

První ostravský concept store TY IDENTITY je vkusný a příjmený obchůdek, ve kterém mladé české designérské osobnosti nabízí své originální výrobky. Ideální pro stylový dárek nebo suvenýr. 

Po, Út, Čt, Pá 9:00 - 18:00

St 10:00 - 19:00

 

 

 

BOPCORN

Rodinná firma z Ostravy vyrábí sladký a slaný gourmet popcorn.
Vypukané kukuřice obalují ve sladkých glazurách a slaných směsích dle vlastních receptur. Mnoho slaných i sladkých příchutí, např. karamelová, čokoládová, malinová, čedarová či tvarůžková. 

K dostání v Kavárně Pant (Po - Pá 8:00 - 17:00) a na Farmářských trzích Futurum (každou sobotu od 8:00) a na eshop.bopcorn.cz

  

 

 NAHORU 
Jak se k nám dostanete

MHD

TAXI

AUTEM

 

 

 

MHD

Z HLAVNÍHO NÁDRAŽÍ

- Tramvají č. 1, 2 a 8 na zastávku Karolina (7 zastávek, cca 9 minut), pak pěšky 4 minuty.

Z NÁDRAŽÍ OSTRAVA SVINOV

- Tramvají č. 4 ze zastávky Svinov Mosty na zastávku Výstaviště (10 zastávek, cca 16 minut).

- Tramvají č. 8 ze zastávky Svinov Mosty na zastávku Karolina (9 zastávek, cca 13 minut). 

Z ÚSTŘEDNÍHO AUTOBUSOVÉHO NÁDRAŽÍ

- Pěšky přes Obchodní centrum Nová Karolina (14 minut pěšky). 

- Tramvají č. 4, 10 a 12 ze zastávky Náměstí republiky na zastávku Výstaviště (2 zastávky) a pak 2 minuty pěšky.

- Tramvají č. 1, 2, 6, 8, 11, 18 ze zastávky Náměstí republiky na zastávku Karolina (1 zastávka) a pak 4 minuty pěšky.

- Autobusem č. 99 ze zastávky MHD (vedle stanoviště č. 11) na zastávku Karolina (1 zastávka) a pak 4 minuty pěšky.

Z LETIŠTĚ LEOŠE JANÁČKA

Letiště Leoše Janáčka Ostrava je vzdáleno 18 km. Na letišti jsou k dispozici taxi, půjčovny automobilů a spojení vlakem a autobusem. 

- Autobusová linka 333: Mošnov Airport nádraží - Ostrava ÚAN a pak pěšky (14 minut přes Obchodní centrum Nová Karolina) nebo tramvají (jakoukoliv) ze zastávky Náměstí republiky na zastávku Karolina (1 zastávka).

- Vlaková linka S4: Mošnov Airport nádraží - Ostrava hl. nádraží a pak tramvají č. 1, 2. nebo 8 na zastávku Karolina

 

Ceny a způsoby zakoupení jízdenek naleznete zde. 

NAHORU

 

TAXI

- City TAXI Ostrava - 800 290 000, Mobil: +420 737 770 155

- aplikace Liftago TAXI

NAHORU

 AUTEM

49°49'58.7"N 18°17'23.5"E

Z dálnice D1

- jeďte výjezdem 361 na silnici 56 směrem na Opava/Hlučín/Ostrava-centrum/Ostrava-Přívoz 

- z kruhového objezdu vyjeďte 2. výjezdem a zůstaňte na silnici 56 směrem na Frýdek-Místek

- odbočte doprava na Vítkovická

- mírně doprava na 28. října

- odbočte doprava na Žofinská 

 - krátkodobě zaparkujte na parkovišti u Knihcentra, po Check-inu Vás nasměrujeme na naše parkoviště Kampus Palace

Směr z Frýdku-Místku

- jeďte po silnici č. 56 směr Ostrava

- odbočte na výjezd směr Centrum

- po ulici 28. října zhruba 500 metrů

- odbočte na ulici Žofinská

 - krátkodobě zaparkujte na parkovišti u Knihcentra, po Check-inu Vás nasměrujeme na naše parkoviště Kampus Palace

 

NAHORU

 

7 položek celkem