Tipy na výlety

Napadlo nás pár míst, které vám městský bedekr zatají. Za spolupráci při vytipování podniků děkujeme projektu USE IT OSTRAVA, který doporučujeme vzít na své toulky Ostravou s sebou do batůžku. 

 

 

CO NAVŠTÍVIT

KAM ZA JÍDLEM A PITÍM  

SUVENÝRY

 

 

OSTRAVÁCI DOPORUČUJÍ NAVŠTÍVIT

 

MALÁ KODAŇ

Okolo řeky na Havlíčkově nábřeží projíždějí cyklisté, z dřevěných palet na ně koukají s drinkem v ruce hosté blízkého podniku, ve vedlejší ulici je ze zahrádek, čajovny, mléčného baru a kina výhled na krásný kostel a celá trasa ústí v historiském jádru. Oblast, které říkáme MALÁ KODAŇ, možná potřebovala inspiraci ze zahraničí, teď už ale tepe sama a stala se útočištěm všech místních. Perlou této městské části je DOCK, ve kterém můžete zakotvit a užít si skvělou atmosféru, výborná piva z lokálních pivovaru a vždy něco dobrého k snědku. Třešničkou na dortu je pak výběr hudby, která tak nějak odpovídá situaci - ať už se stavíš odpoledne na kafe nebo máš náladu na večírek končící nad ránem.  

 

 

DOUTNAJÍCÍ KOPEC

Sopka v centru města? Ano, i tak se dá nazvat naše HALDA EMA! Struskové haldy vznikaly jako odpadiště materiálů z uhelných dolů. Dnes tvoří unikátní reliéf města a místo na víkendovou procházku. Od Sýkorova mostu se vydej po žluté značce a zažij netradiční pohled z Emy na celé město a vrcholky Beskyd. Nahoře však koukej taky na zem, ať nepřehlédneš občas vystupující dým. Kopec totiž stále hoří! Vstup je sice na vlastní nebezpečí, ale na pohled na rodiny s dětmi a seniory, šplhající vzhůru, tě určitě uklidní. 

 

 

 

NOVÁ TVÁŘ OSTRAVICE

Bývalý slavný obchodní dům s nejistou budoucností, OSTRAVICA TEXTILIA, má od podzimu 2016 novou tvář - MADONU. Ve skutečnosti se dívka z fasády jmenuje Meredith a ocitla se zde rukou svého kamaráda , amerického streetartisty Nilse Westergarda, rekordně za víkend. Dívka symbolicky vzhlíží k budoucnosti s nadějí, jakoby říkala: "Není to lehké, ale bude to dobré."

 

LOUTKOVÝ ORLOJ

Pohádkový ORLOJ na budově Divadla loutek ti neporadí, kolik je hodin. Obsahuje totiž jen symbol hvězdné oblohy, zato troje dveře, které ukrývají šest dřevěných pohádkových postav. Jakých? Zjistíš každou sudou hodinu v čase 8:00 až 20:00. 

 

 

 

JINÝ POHLED NA MĚSTO 

Každý změní názor o "černé" Ostravě při pohledu z téměř devadesáti metrů vysoké vyhlídkové věže na panorama stromů, blízkých hor a jen občas vykukujících továren. V druhém křídle mimo jiné NOVÁ RADNICE nabízí adrenalinovou jízdu stále funkčním páternosterem. 

listopad - únor, každý den 9:00 - 17:00

březen - říjen, kařdý den 9:00 - 19:00

 

FAJNÝ PARK

Nenech si ujít zelenou oázu klidu v centru města. I Ostrava má svůj Hyde Park. Místo Temže máme Ostravici, místo honosných labutí kačenu obecnou, místo anglického trávníčku mnohdy divoký trávník, místo distingovaných koníků pár rozdováděných labradorů. Přesto všechno jsou KOMENSKÉHO SADY místem, kde si chceš s bandou přátel vychutnat piknik nebo procházku.

  

TURISTICKY ZNÁMÉ MÍSTA

 

Unikátní památka Dolní Vítkovice (10 minut)

Slezskoostravský hrad (10 minut)

Landek Park (11 minut autem)

 

Národní divadlo Moravskoslezské (1 minuta)

ZOO Ostrava (7 minut autem)

Stodolní ulice s desítkami barů, klubů, restaurací a tematických hospůdek (5 minut)

 

NAHORU 

 

 

KAM NA KUS DOBRÉHO ŽVANCE, SKVĚLOU KÁVU, PIVO NEBO LIMONÁDU

 

 

  

ČERNÁ KÁVA DÁVÁ SÍLU

Kávě tady rozumí. Ne nadarmo si baristé U ČERNÉHO STROMU pravidelně odnášejí ocenění ze soutěže Barista Cup Ostrava. Kromě toho je to ideální místo pro brzkou snídani nebo práci s notebookem mimo kancelář. 

Po - Pá 6:30 - 20:00

So 9:00 - 18:00

Ne 13:00 - 18:00

 

BELGICKÉ HRANOLKY

Kornoutek nebo jumkrabici ti naplní ve FAENCY FRIES čerstvě fritovanými belgickými hranolkami, s kterými pak můžeš zakotvit na lavičce u řeky nebo se s nimi procházet po městě. Připadají ti hranolky moc fádní? Pak si dej lanýžovou majonézu a rázem bude tvůj oběd honosný. 

Po - Pá 11:00 - 20:00

So 13:00 - 19:00

  

 NAHORU 

 

 

 

 

TEN PRAVÝ SUVENÝR PRO SEBE A SVÉ ZNÁMÉ

 

OBLÉKNI SI OSTRAVU

V CITY FOLKLORE streetartistka Petra Gerbetz prezentuje a prodává s vou vlastní oděvní kolekci. Kup si tričko s nápisem Forever Fracek a rázem máte icebreaker k pivu a srdce Ostravanů otevřeno. 

 

JEDINEČNOST SE DÁ KOUPIT

První ostravský concept store TY IDENTITY je vkusný a příjmený obchůdek, ve kterém mladé české designérské osobnosti nabízí své originální výrobky. Ideální pro stylový dárek nebo suvenýr. 

Po, Út, Čt, Pá 9:00 - 18:00

St 10:00 - 19:00

 

 

 

BOPCORN

Rodinná firma z Ostravy vyrábí sladký a slaný gourmet popcorn.
Vypukané kukuřice obalují ve sladkých glazurách a slaných směsích dle vlastních receptur. Mnoho slaných i sladkých příchutí, např. karamelová, čokoládová, malinová, čedarová či tvarůžková. 

K dostání v Kavárně Pant (Po - Pá 8:00 - 17:00) a na Farmářských trzích Futurum (každou sobotu od 8:00) a na eshop.bopcorn.cz

  

 

 NAHORU