Nedej se!

Nedej se!

Tato doba je na prd, co si budeme. Na druhou stranu, život mě naučil, že co mě nezabije, to mě posílí. A tak doufám, že na konci roku 2020 se všichni budeme moct, ideálně v kruhu rodiny i přátel, potřást pravicí a říct si, že už jsme z toho venku. Jakž takž jsme to zvládli a jsme plní sil na nová dobrodružství. Ať už se poslední chvíle roku 2020 budou ubírat jakýmkoli směrem, podělím se o pár věcí, které mi skvěle fungují a udržují mě spokojenou. Je jasné, že si je přenesu i do roku 2021.

 1. Nemůžeš vidět tvé kamarády? Skype! Zavolejte si, je to zdarma a můžete vzájemně sledovat klidně film. Je až neuvěřitelné, jak báječné takové rande na dálku může být. Zjišťuji, že se vídám s mnohem větším spektrem přátel. A to je fajn. Pokud chcete uspořádat randíčko ve více lidech, pak doporučuji třeba Ale víte co, je jich fakt hodně, velké firmy na naše sociální potřeby reagovali celkem rychle. Pevně věřím, že něco najdete.
 2. Nemůžeš do fitka? Nevadí! O to více času máš na cvičení doma. Na youtube existuje mnoho skvělých lekcí od pilates po různě náročné workouty. A víš, co je nejlepší? Je to zdarma. Nikdo na tebe nečumí a hlavně si můžeš pořádně zařvat. Asi jsem pochopila, proč ti kulturisty tak funí. Vono je to vážně lepší. Pro děvčata doporučuji třeba moji oblíbenou Chloe Ting.
 3. Filmy a seriály. To je něco, co mě udržuje při dobré náladě. Znáš to, někdy se ti nechtělo vylézat z postele od seriálu, ani když žádná karanténa nebyla. Pojďme toho nyní využít. Napíšu ti pár tipů, které rozhodně stojí za zkouknutí.
  • Pokud hledáš seriál, nad kterým budeš přemýšlet, doporučuji Hříšnici (The Sinner). I když se název překládá v ženském rodě, hlavní hrdinkou je žena pouze v první řadě. V dalších dvou řadách to je dítě a muž. Myslím si, že to je hlavně proto, že hřích nemá pohlaví. Už od první série je to něco, co tě nenechá v klidu. Hned v prvním díle se stane něco, co všechny šokuje a celou jednu sérii se pak snažíš zjistit, co se to vlastně stalo a vůbec proč? Ideální binge-watching seriál, když musíš být zavřený doma.
  • Dalším seriálem, od kterého nebudeš moci odtrhnout oči, je ruská mini série K jezeru (Эпидемия). Sice je to o nákaze v Rusku, a je dost možné, že máš té epidemie plné zuby z vlastního života, ale tato skutečnost ti naopak pomůže, vcítit se do hlavních hrdinů. Sleduješ rodinu, komplikované vztahy a do toho extrémní podmínky v rámci pandemie. Rozhodně je to seriál, který nevypneš po prvním díle.
  • Pokud si chceš trochu odpočinout od toho všeho drama a napětí a na chvíli nepřemýšlet, zapni si Emily v Paříži (Emily in Paris). Při tomto seriálu si oddechneš, nebudeš muset zavařovat mozek zbytečnými teoriemi, plus celého seriálu je milá tvář Lily Collins v krásné a romantické Paříži. Zpátky k napětí a drama.
  • Na Netflixu vznikl seriál Lovci myšlenek (Mindhunter) založen na pravdivých událostech. Jedná se o dva detektivy, kteří vyslýchají nejznámější sériové vrahy (jako je například Charles Manson známý i z filmu Tenkrát v Hollywoodu od Tarantina). Žádný z vrahů není vymyšlený, každý kdysi opravdu žil – nebo stále žije. Neskutečná je práce producentů a maskérů, kteří obsadili herce, vypadající na chlup stejně jako zmínění vrazi. Děsivé.
  • A na závěr doporučím zabrouzdat na Netflixu taky mezi dokumenty nebo dokumentárními seriály, ať nám ty mozky úplně nezakrní. Já si třeba naprosto ujíždím na The Crown.
  • Mimochodem, znáte zmrzlinu Ben and Jerry s příchutí Netflix?
 4. Knihy, s těmi je to velmi podobné jako se seriály, když je otevřeš, nemůžeš přestat. A pokud si to ještě teď nemyslíš, pak je třeba, zapracovat na tom. Nevěřím tomu, že tě nemůže bavit číst, ale věřím tomu, že jsi ještě nenašel to pravé pro tebe. Víš co, spíš než vypisovat tipy, povím ti toto. Za Verčou z recepce si zajdi pro tip na fantasy a za Jitřenkou pro tip na tuzemské autory všeho druhu. O knihách můžou klábosit hodiny. To mi věřte.