FAQ

FAQ

Zájemce o ubytování

Jaké typy ubytování v Kampus Palace nabízíte? Jaký je rozdíl mezi samostatným pokojem a apartmánem?

V Kampus Palace máme jednolůžkové, dvoulůžkové a třílůžkové pokoje. Nově nabízíme i tzv. “velké” jednolůžkové pokoje, jež jsou o něco větší než klasické jednolůžkové pokoje v apartmánech. 

Dále rozlišujeme samostatné pokoje a pokoje v apartmánu. Samostatný pokoj má vlastní koupelnu a kuchyňku. Pokoj v apartmánu se dělí o koupelnu a kuchyňku s vedlejším pokojem. Nejčastějšími typy apartmánu jsou pokoje 2+2 (dva dvoulůžkové pokoje) nebo 1+1 (dva jednolůžkové pokoje), ale máme všechny kombinace pokojů včetně jednoho apartmánu 3+3 (dva třílůžkové pokoje).

Kolik stojí pokoj v Kampus Palace?

Výše nájemného se odvíjí dle typu pokoje (jednolůžkový, dvoulůžkový, třílůžkový) a zda je pokoj samostatný či v apartmánu. Aktuální výše nájmů a obsahy jednotlivých balíčku najdete na našem webu v sekci Studenti - Ceník. Případně si můžete ceník stáhnout v pdf zde

Musím platit i za víkendy?

Ubytování v Kampus Palace funguje na principu dlouhodobého ubytování. Pokud si rezervujete ubytování od 1.9. do 30.6., je vám přidělené místo k dispozici po celou dobu pobytu, tzn. včetně víkendů a státních svátků. Není možné platit pouze za skutečně odbydlené dny.

Co jsou to balíčky služeb a co obsahují?

Výše nájmu se odvíjí od výběru balíčku služeb. Balíčky obsahují služby, které jsou součástí nájemného. Např. zaměstnanci Kampus Palace provádějí pravidelné dezinfekce společných prostor pokoje/apartmánu (koupelna, wc, kuchyňka). Ve Standardním balíčku se dezinfekce provádí jednou za měsíc, v balíčku Premium jednou za 14 dní a ve VIP balíčku jednou týdně. 

Balíček služeb si volíš při podpisu smlouvy o ubytování. Jednou zvolený balíček nelze změnit za nižší balíček, tzn. z balíčku Premium nemůžeš přejít na balíček Standard. Výjimkou je stěhování do jiného typu pokoje.

Chci si rezervovat pokoj. Jak to mám udělat?

Na našem webu v sekci studenti vyplň rezervační formulář. Tímto se nám zapíšeš do seznamu zájemců. Jakmile máme tebou požadovaný typ pokoje k dispozici, budeme tě kontaktovat s naší nabídkou. Případně pokud není tebou požadovaný pokoj k dispozici, ale máme volné místo v jiném typu pokoje, nabídneme ti i tuto možnost a bude jen na tobě, zda nabídku přijmeš.

Je v Kampus Palace nějaká večerka?

Při nastěhování dostaneš klíč od pokoje a čip pro vstup do budovy. S tímto čipem se do budovy dostaneš 24 hodin denně. Případně je možné zazvonit i na recepci, kde je nepřetržitá služba. 

Pokud jsi studentem střední školy a ještě ti nebylo 18 let je večerka pouze na tobě a domluvě s rodiči. Kampus Palace nehlídá příchody a odchody!

Chtěl bych celý pokoj pro sebe. Kolik to bude stát?

Pokud je to kapacitně možné, můžeš si objednat i celý pokoj pro sebe. Nutné je ale zaplatit všechny postele v pokoji bez ohledu na to, zda tam bydlíš s někým nebo sám. Tzn. pokud si pronajmeš dvoulůžkový pokoj celý pro sebe, je nutné platit nájem za obě lůžka v pokoji. 

Chci bydlet na pokoji s kamarádkou/kamarádem/partnerkou/ partnerem. Je to možné?

Pokud to dovolují kapacity, tak je to samozřejmě povolené. Při vyplnění rezervačního formuláře / formuláře na prodloužení uveď jméno spolubydlícího. Je nutné, aby se spolubydlící také registroval a uvedl své kontaktní údaje.

Můžu mít na pokoji domácího mazlíčka?

Domácí mazlíčci jsou na Kampuse přísně zakázáni. Výjimkou jsou pouze asistenční psi. Pokud potřebujete pomoc asistenčního psa, je nutné o této skutečnosti informovat před podpisem smlouvy, jelikož s jeho přítomností musí souhlasit i spolubydlící v pokoji.

Co vše Kampus Palace poskytuje v rámci nájmu a co je možné si za poplatek vypůjčit?

V Kampus Palace máme pro tebe několik věci, které si můžeš zdarma/za poplatek vypůjčit. Zdarma si můžeš na recepci vypůjčit deskové hry či vysavač. Za poplatek dále nabízíme sušák na prádlo, žehličku, fén, rýžovar a další pomocníky do kuchyně. 

Za měsíční poplatek si lze také vypůjčit peřiny včetně povlečení, wi-fi router nebo sadu hrnců na vaření. Za tyto služby se platí předem na celý semestr buď hotově či kartou na recepci nebo bankovním převodem.

Je možné si Kampus Palace prohlédnout? Jak si mohu zarezervovat prohlídku?

Určitě není problém si prohlédnout společné prostory Kampus Palace. Bohužel nejsme schopni garantovat, že budeme moci ukázat i pokoje. Snažíme se do pokojů obývaných studenty nevstupovat a nerušit jejich soukromí. V období letních prázdnin (konec června - konec srpna) je poté větší šance si pokoj prohlédnout. 

Prohlídky pokojů si můžete objednat na emailu veronika.kadubcova@kampuspalace.cz.

Od kdy je možné si rezervovat pokoj?

Rezervace na ubytování v dalším Akademickém roce spouštíme koncem května. Do té doby se můžeš zapsat do seznamu zájemců vyplněním rezervačního dotazníku zde na webu. Přednostní právo na ubytování mají studenti, kteří zde již bydlí. Uvolněné kapacity se poté rozdělují zájemcům ze čekací listiny. 

Pokud máš zájem se ubytovat v průběhu akademického roku, vyplň také rezervační formulář a označ možnost Okamžitě. Jakmile budeme mít k dispozici nějaké volné místo, budeme tě kontaktovat s nabídkou.

Pokud uhradím vratnou kauci, od kdy musím začít platit nájem?

Vratnou kauci je nutné uhradit před nástupem do Kampusu v datu a výši uvedené ve Smlouvě o ubytování v odstavci 3.4. Výše kauce je odvozena od výše nájmu - platí se vždy ve výši měsíčního nájmu + 2000 Kč. Nejedná se o to stejné jako platba za první měsíc ubytování! Nájmy je třeba uhradit zvlášť. Na konci ubytování se poté vratná kauce vrací v celé výši / snížená o poplatky, pokuty, nedoplatky nájmů. 

Můžu na Kampuse bydlet i když nestuduji na Ostravské univerzitě?

Kampus Palace je soukromou firmou, která nemá žádné vazby na konkrétní vysokou školu. Proto ubytováváme studenty jak z Ostravské univerzity, tak z Vysoké školy báňské - Technické univerzity i všech ostatních vysokých a vyšších odborných škol. Ve výjimečných případech ubytováváme i studenty středních škol, ale pouze se souhlasem rodičů.

Jaká je dopravní obslužnost Kampus Palace

Kampus Palace se nachází v centru Ostravy. V bezprostřední blízkosti se nacházejí zastávky MHD Karolina a Výstaviště, které spojují centrum s celou Ostravou bez přestupu/max. s jedním přestupem. V docházkové vzdálenosti se nachází obchodní centrum Nová Karolina, vlakové nádraží Ostrava-Střed a Ostrava-Stodolní a Ústřední autobusové nádraží. Za 12 minut tramvají jsi na Hlavním vlakovém nádraží a za 15 minut na nádraží Ostrava - Svinov.

Kde je nejbližší obchod?

V okolí Kampus Palace se nachází několik obchodů. 5 minut pěšky se nachází obchodní centrum Nová Karolina, kde se nachází mimo jiné i Albert. Směrem na Masarykovo náměstí se pak nachází Hruška, Teta nebo třeba Billa.

Jak daleko je to na fakulty?

Většina fakult Ostravské univerzity se nachází v docházkové vzdálenosti od Kampus Palace (pro více informací se koukni na mapu, adresa Kampus Palace je Smetanovo náměstí 3116/10). Fakulty ostatních univerzit včetně VŠB jsou dostupné MHD. Ekonomická fakulta VŠB-TUO je také v docházkové vzdálenosti (do doby, než bude vybudovaná nová budova v Porubském areálu vysoké školy). Hned za Divadlem Antonína Dvořáka se nachází City Campus.

Pro pobyt v České republice potřebuji vízum. Jak mohu získat dokumenty potřebné pro vízum?

Potvrzení o ubytování pro účely víza dostaneš za poplatek (100 Kč pro Standard, 50 Kč pro Premium a zdarma pro VIP balíček). Nárok na vystavení tohoto potvrzení ti vznikne až v momentě, kde obdržíme sken podepsané smlouvy o ubytování a potvrzení o uhrazení vratné kauce.

Otázky a odpovědi pro ubytované Kampusáky

Jaký je postup při nastěhování? Co je potřeba při nastěhování uhradit?

Nejprve je potřeba nahlásit předem na email muj@kampuspalace.cz datum nastěhování. V den nastěhování se na recepci musíš prokázat občanským průkazem. Poté dostaneš obálku, ve které nalezneš studentskou kartičku, klíče od pokoje, čip od hlavního vchodu, uvítací dopis a předávací protokol. Přidělený pokoj je třeba důkladně zkontrolovat a jakékoliv nedostatky a závady do protokolu zapsat. Poté protokol odevzdej na recepci. 

Poté je potřeba uhradit poplatky - 200 Kč za malování a 250 Kč za kryt na matraci (500 Kč v případě manželské postele). Tyto poplatky platí všichni studenti při nastěhování a při vystěhování již nebudou tyto poplatky účtovány. Poplatek za kryt není nutné platit v případě, že se při nastěhování prokážeš vlastním krytem (napínací povlak umístěný mezi matrací a prostěradlem, velikost 90x200, 180x200). Tento kryt jsi povinen používat po celou dobu tvého ubytování v Kampus Palace.

Kdy musím zaplatit nájem?

Nájem je splatný vždy do 5. dne daného měsíce. Tzn. že nájem se platí na daný měsíc dopředu, nikoliv zpětně! Např. za září je potřeba poslat nájem do 5. září, za říjen do 5. října atd. 

V případě, že máš smlouvu od jiného data, než 1. den měsíce, splatnost nájmu za měsíc, kdy se nastěhuješ, je 5 dnů od převzetí klíčů. Tzn. pokud máš smlouvu od 10. dubna, je potřeba poměrný nájem za duben uhradit do 15. dubna.

Jak můžu zaplatit nájem?

Nájem je možné platit bankovním převodem. V případě převodu ze zahraničního účtu je potřeba počítat s aktuální kurzem a případně dalšími poplatky, které může tvá banka účtovat. 

Dále je možné platit platební kartou nebo v hotovosti, ale pouze v pracovní dny od 7:00 do 14:00 (pouze v přítomnosti hlavní recepční Veroniky). Platby kartou je opět možné provést v Eurech. Při přepočtu na Eura bude použit kurz určený pracovníkem Kampus Palace.

Je na Kampuse wi-fi?

Kampus Palace poskytuje internet ze zásuvky (připojení pomocí síťového kabelu LAN), kabely, případně wi-fi router musíš mít svůj. Doporučujeme routery od značky TP-Link (TL WR841N, TL-WR840N a jim podobné). Tyto routery jsou na Kampusu již odzkoušeny a fungují. Routery od společnosti O2 zde nefungují!

Router si také můžeš za měsíční poplatek pronajmout od Kampus Palace. Aktuální výše poplatku za půjčení je uvedena v Sazebníku poplatků a pokut v sekci Ke stažení na našem webu. 

Kampus Palace nabízí wi-fi zdarma pouze ve společných prostorách (recepce, společenská místnost, akvárko, prádelna, posilovna, dvorana).

Jakou elektroniku si mohu přivést s sebou na pokoj? A kde seženu revizi a kolik stojí?

Podrobný seznam povolené elektroniky nalezneš v Řádu Kampus Palace, který je ke stažení na našem webu. 

Rozlišujeme 4. kategorie elektrospotřebičů: 

  1. elektrospotřebiče povolené (např. tablety, počítače, nabíječky na mobil, zubní kartáček, fén, holící strojek atd.). Tyto elektrospotřebiče jsou povolené bez omezení.
  2. elektrospotřebiče povolené pouze s platnou revizí, kterou provádí náš revizní technik (např. prodlužovačky, rozdvojky, tiskárny, rychlovarná konvice vlastní, toustovač, topinkovač, žehlička, atd.). 
  3. elektrospotřebiče povolené pouze s platnou revizí a za poplatek. Jedná se o vlastní lednice a mrazáky. 
  4. nepovolené elektrospotřebiče - vše mimo povolené, tzn. spotřebiče bez platné revize, přímotopy, klimatizace atd.

Revizi provádí náš revizní technik. Den a čas provedení revize ti bude ohlášen předem. Tvou povinností je zpřístupnit a nachystat všechny elektrospotřebiče vyžadující revizi. Cena revize se pohybuje okolo 70 Kč za elektrospotřebič (dle aktuálního ceníku revizního technika). Pokud bude zjištěno používání nevyhovujícího či nezrevidovaného spotřebiče, budeme postupovat dle Řádu Kampus Palace a Sazebníku poplatků a pokut.

Jak funguje posilovna?

Klíče od posilovny jsou k dispozici na recepci. Pro studenty platící si Standardní balíček služeb je vstup do posilovny zpoplatněn dle Sazebníku poplatků a pokut. Pokud jdeš do posilovny s osobou, která není ubytovaná v Kampus Palace, platí tato osoba vstup (VIP balíček má jedenkrát týdne hosta v posilovně zdarma).

Jak je to se stravováním a vařením v Kampus Palace?

Kampus Palace neposkytuje žádný stravovací plán. K dispozici máš pouze kuchyňku v apartmánu, kterou můžeš využít k vaření (nutnost mít vlastní hrnce, případně si zaplatit balíček “Vařím s Kampusem”). Dále můžeš využívat velkou kuchyňku na 6. patře, kde je navíc pečící trouba, myčka a velká lednice. 

V budově Kampus Palace se poté nachází několik restaurací a v blízkosti jsou umístěny různé restaurace, supermarkety, kavárny a fastfoody.

Můžu si někde uschovat mražené potraviny?

Na recepci je k dispozici velký mrazák, který můžeš využít k uschování drobných potravin (zmrzlina, maso, mražená zelenina atd.). Své věci umísti do sáčku s tvým jménem a číslem pokoje (sáčky si můžeš zapůjčit i od Kampus Palace). Upozorňujeme, že potraviny umístněné v neoznačených sáčcích, případně takové, které v mrazáku zůstanou i po vystěhování, budou vyhozeny bez náhrady. 

Jsem kuřák. Může se na pokoji kouřit?

Kampus Palace je zcela nekuřácký. Kouření je povoleno pouze ve vyznačených prostorách na Dvoraně. Prosíme o odhazování nedopalků do popelníků. Zároveň v době od 22:00 do 6:00 je povoleno kouření pouze v tichosti tak, aby byl dodržen noční klid (s ohledem nejen na Kampusáky, ale i obyvatele přilehlých bytových domů). 

Za kouření na pokoji ti bude udělená pokuty dle Sazebníku poplatků a pokut. V případě zakrytí požárního čidla hrozí pokuta, případně okamžité ukončení Smlouvy o ubytování.

Existuje na Kampuse noční klid?

V Kampus Palace musíš dodržovat noční klid a brát ohled na své spolubydlící (nejen v apartmánu, ale i v okolních pokojích). V době od 22:00 do 6:00 je zakázáno přehrávání hlasité hudby, filmů, hlasité bavení a vstup na Dvoranu.

Můžu si přivést návštěvu? A může tady přespat?

Návštěvy jsou povoleny buď ve společných prostorách (společenská místnost, recepce) nebo na pokoji. Návštěvu je potřeba nejprve zapsat do sešitu na recepci (s ohledem mimo jiné na požární předpisy). Při odchodu se musí návštěva odepsat. 

Návštěvy mají povoleno pohybovat se po prostorách Kampus Palace pouze za doprovodu osoby, jež navštěvují. Je přísně zakázáno ponechávat návštěvu v prostorách Kampus Palace (včetně pokoj) samotnou. Návštěva musí vyčkat na recepci příchodu Kampusáka, jehož navštěvují. 

Návštěva zde může i přespat. Cena a pravidla přespání jsou uvedeny v Sazebníku poplatků a pokut. S přespáním návštěvy musí vždy souhlasit všichni spolubydlící z apartmánu. 

Potřebuju si vyprat oblečení. Kde si můžu oblečení vyprat a kolik to stojí?

Ve sklepě se nachází prádelna, kde můžeš využít tři velkokapacitní pračky a tři velkokapacitní  sušičky. Za praní je možné platit v hotovosti, kartou, přes mobilní aplikaci či pomocí žetonů (součástí VIP balíčku, případně k zakoupení na recepci za 60 Kč jeden žeton). 

Ceny praní a sušení jsou vyvěšeny v prádelně a na recepci. Při praní si můžeš vybrat ze tří programů - program A (musíš mít vlastní prací prášek), program B a C (vše je už součástí). V letošním roce stojí program A 100 Kč, program B 120 Kč a program C 140 Kč.

Sušička funguje na principu čím víc peněz vložíš, tím déle suší. Za 50 Kč suší zhruba 30 minut. 

Pro aktuální cenu praní vždy zkontroluj ceník vyvěšený přímo v prádelně. 

Na recepci si pak můžeš za poplatek zapůjčit i sušák na prádlo.

Jaké další služby Kampus Palace nabízí?

Zdarma si můžeš na recepci vypůjčit vysavač. Za poplatek pak žehličku, žehlící prkno, fén, sušák na prádlo nebo třeba rýžovar. Při vypůjčeni si vše řádně zkontroluj a jakékoliv závady ihned hlas na recepci. 

V Kampus Palace si také za poplatek můžeš vypůjčit wi-fi router.

Dále Kampus nabízí možnost zapůjčení balíčku s peřinami, tzv. služba Půjč si polštář. Nabízíme tři druhy těchto balíčků, které se liší od obsahu a četnosti praní povlečení. Více informací nalezneš v sekci Ke stažení. 

Nově jsme si pro tebe připravili i možnost vypůjčit si vybavení kuchyně (hrnec, pánvička, vařečka a základní potřeby). 

Na recepci si můžeš vypůjčit i deskové hry, které si můžeš zahrát buď ve společenské místnosti nebo u sebe v pokoji. Jen prosíme o ohleduplnost a opatrnost, aby mohly hry sloužit i dalším obyvatelům Kampus Palace. 

Na recepci si taky můžeš koupit něco dobrého na zub nebo si koupit pití, kafe či si něco vytisknout. Aktuální ceny tisku najdeš v Sazebníku poplatků a pokut či na nástěnce u tiskárny. 

Chceme se podívat na film/zahrát si deskové hry. Můžeme využít společenskou místnost?

Společenská místnost je v období od září do června volně přístupná. I zde platí pravidlo nočního klidu. Proto tě prosíme, abys zde nepořádal žádné hlasité večírky po 22. hodině a v případě, že sleduje film, tak zavři dveře. 

Klíče od skříňky s počítačem a audiotechnikou včetně ovladače od dataprojektoru jsou k dispozici na recepci. Jakmile budeš odcházet, prosím, zkontroluj, že je vše vypnuté včetně adiotechniky. Ta má totiž tendenci se přehřívat. 

Na recepci máme taky k dispozici sbírku deskových her, kterou pravidelně rozšiřujeme. Deskové hry si můžeš půjčit zdarma. Stačí se jen zapsat do sešitu. 

Do společenské místnosti si můžeš pozvat i návštěvu. Jen nezapomeň návštěvu vždy zapsat na recepci. 

Chystám soukromou akci. Mohu si pronajmout nějaké prostory?

V současné době ti můžeme nabídnout prostor společenské místnosti či akvária. Více informací včetně ceníku jednotlivých pronájmů můžeš najít na našem webu v sekci konference. Pokud si platíš Premium nebo VIP balíček služeb, máš hodinu, respektive dvě hodiny pro VIP balíček, komerčního pronájmu zdarma. 

Pokud chystáš akci, na kterou bude neomezený vstup zdarma, pronájem místnosti ti účtovat nebudeme.

Čeká mě důležitá zkouška a potřebuju se učit někde v klidu. Jsou na Kampuse nějaké speciální prostory?

K učení můžeš využít prostor společenské místnosti. Je to ideální prostor na tvorbu skupinových projektů, případně učení ve skupině více lidí. 

Pro více klidu a soukromí si můžeš rezervovat Akvárium. Je to ideální místnost pro učení a přípravu projektů pro maximálně dvě osoby. Lze jí také využít například k doučování.

Mám v pokoji/apartmánu závadu (nesvítí světlo, protéká wc, atd.). Co teď?

Závady můžeš hlásit vždy na recepci nebo na emailu info@kampuspalace.cz nebo muj@kampuspalace.cz. Nezapomeň uvést číslo apartmánu, případně o který pokoj se jedná a popsat závadu. Pokud si myslíš, že by to panu správci mohlo pomoci v lokalizaci a určení problému, můžeš přiložit i fotografii.

Chtěl by si namontovat poličku v pokoji či pověsit obraz. Je to povoleno?

Jakékoliv zásahy do stěn nebo nábytku v pokoji jsou přísně zakázány (včetně lepení plakátu, fotografií, zrdcadel). Změna rozložení nábytku nebo přidělání poličky, nástěnky nebo obrazu je možná pouze se svolením pana správce a s jeho pomocí, aby se zabránilo trvalému poškození majetku Kampus Palace.

Něco jsem rozbil. Jaký je teď postup?

Pokud jsi cokoliv rozbil, ať už v apartmánu nebo ve společných prostorách, případně zapůjčenou věc, dej nám co nejdříve vědět. Nikdo ti hlavu neutrhne a pokud k tomu přistoupíš rozumně, tak na to budeme při vyčíslování škod brát ohled.

Ztratil jsem/ zapomněl jsem doma klíče, můžu si na recepci půjčit náhradní?

Pokud jsi klíče pouze zapomněl, tak můžeš vždy požádat recepci, aby tě pustila do pokoje. Bohužel náhradní klíče k dispozici nemáme. 

Pokud víš, že jsi klíče ztratil, nahlas to co nejdříve na recepci. Bude potřeba udělat nový klíč, případně naprogramovat i nový čip pro vstup do budovy. Cenu nalezneš v Sazebníku poplatků a pokut a odvíjí se od počtu zámků a klíčů v apartmánu, jelikož se v případě ztráty klíče musí nechat předělat zámky. 

Jestliže se ti klíč či čip zlomil, nahlas to na recepci. Stejně  jako v předchozím případě se nechají vyrobit a naprogramovat nové, ale v tomto případě není potřeba měnit zámek a tudíž tato varianta je méně nákladná. 

Není možné si udělat vlastní kopii klíče!

Lze si na recepci něco vytisknout/naskenovat/okopírovat? Kolik to stojí?

Na recepci je k dispozici barevná tiskárna, která tiskne papíry až o velikosti A3. Na tiskárně lze tisknout, skenovat i kopírovat. 

Ovladač tiskárny si můžeš nainstalovat do svého počítače a tisknout tak rovnou z pokoje. Případně si můžeš soubory zaslat na email kampusstudenti@gmail.com, otevřít na flash disku nebo se třeba přihlásit rovnou ke svému emailu, portálu studenta, atd. na počítači umístěném na recepci. 

Návod na instalaci tiskárny i samotný postup tisku nalezneš na webu v příručce Průvodce pro Kampusáky. Pro přihlášení k tiskárně pak budeš potřebovat vědět své uživatelské jméno (emailová adresa), heslo a případně mít čip. 

Od Kampusu dostaneš přednabitý kredit (v závislosti na vybraném balíčku služeb). Poté si musíš kredit dobíjet v hotovosti nebo kartou na recepci (násobky 50). 

Ceny tisku se odvíjí od vybraného balíčku služeb a aktuální ceník vždy visí u tiskárny na recepci.

Mám vlastní kolo. Je možné ho někde uschovat?

V Kampus Palace máme k dispozici kolárnu. Kolo si zde můžete uložit. Klíče od kolárny jsou k dispozici výhradně na recepci a není možné vlastnit vlastní kopii klíče. Doporučujeme kolo zamknout kolo vlastním zámkem a nenechávat zde přilby a další příslušenství. Prosíme také o označení kola tvým jménem, případně zaslání fotky kola na jeden z našich emailů.

Chtěl bych změnit pokoj/spolubydlícího. Je to možné?

Pokud máš vážný důvod ke změně pokoje nebo spolubydlícího, kontaktuj recepci. Pokusíme se udělat vše pro to, abychom tvé žádosti vyhověli. Vždy se to odvíjí od volných míst, případně ochoty ostatních Kampusáků se prohodit v pokojích. Pokud se při prodloužení ubytování rozhodneš, že bys rád bydlel s konkrétním spolubydlícím, nezapomeň to uvést v formuláři se žádosti o prodloužení.

Potřebuju zaparkovat auto, abych si mohl vyložit/naložit věci při stěhování. Kde mohu zaparkovat?

Jestliže potřebuješ zaparkovat krátkodobě (otázka max. 60 minut), zeptej se na recepci a rádi tě vpustíme na zaparkování ve Dvoraně. Případně o víkendu a ve večerních hodinách lze parkovat zdarma i na parkovišti před Domem knihy. 

Dlouhodobé parkování je na dvoraně zakázáno.

Přijel jsem autem. Mohu ho zaparkovat na Dvoraně? Případně má Kampus jiné parkovací místa k dispozici?

Jelikož se Kampus Palace nachází v centru města, možnosti na parkování jsou zde velmi omezené. Zde je několik typů na parkování: 

  1. pronajmeš si parkovací místo od Kampusu. Naše parkoviště je z druhé strany budovy. Cena parkování je 900 Kč (balíčky Premium a VIP mají slevu na parkování). Bohužel máme k dispozici pouze 6 parkovacích míst a ty jsou většinou rezervované,
  2. najít parkovací místo v okolí Nové Karoliny, případně pod Frýdlantskými mosty, kde lze parkovat zdarma. Pozor na značky a zákazy parkování, které se na některých místech v okolí Kampus Palace nacházejí a občas jsou i špatně viditelné,
  3. pronajmeš si parkovací místo buď v podzemní garáži City Campus nebo od jiné firmy/služby fungující v okolí Kampus Palace.

Mohu si rezervovat pokoj jen na několik dní během letních prázdnin?

Pokoj si můžeš rezervovat i na krátkou dobu (v období letních prázdnin). Zde se však na ubytování vztahují hotelové ceny dle aktuálního ceníku. Pokud máš Premium nebo VIP balíček, máš nárok na slevu z této hotelové ceny. Vždy doporučujeme rezervovat ubytování přímo přes recepci (osobně, telefonicky, emailem). Ceny na recepci jsou ve většině případu nižší a jsme schopni je pak i případně ještě upravit. Ceny z rezervací přes náš web, Booking.com a ostatní takové servery již měnit nelze a navíc jsou vyšší, jelikož se musí odvádět provize.

Přijedou mi příbuzní/kamarádi? Je možné je někde na Kampuse ubytovat?

Po celý rok máme jeden dvoulůžkový pokoj s možnosti jedné přistýlky, který je určený pro hotelový provoz a je možné si udělat rezervaci. V pokoji se nachází vlastní koupelna a kuchyňka. Cenu a dostupnost pokoje ti rádi sdělíme na recepci. Občas máme během akademického roku k dispozici i další pokoje. Ohledně dostupných pokojů a ceny se vždy informuj na recepci. 

Potřebuji si nechat poslat poštu na Kampus. Jaké jsou podmínky a jaké je adresa?

Obyčejné zásilky a doporučené zásilky je možné nechat na Kampus poslat bez omezení. Můžeš si zde nechat poslat i již zaplacené balíky přes přepravní společnosti. Dopisy a balíčky s doplatkem, případně dopisy pouze do vlastních rukou nepřijímáme. Na dopis nebo balíček vždy nech napsat své jméno a adresu (Smetanovo náměstí 3116/10, 702 00 Ostrava). Bez uvedení jména nebudeme schopni přiřadit balíček správnému příjemci. 

Došlé zásilky se ukládají do poštovní krabice ve skříni na recepci. Stačí si zásilku vyzvednout. Jednou týdně pak recepce píše upozornění všem majitelům nevyzvednutých zásilek. 

Můžu si nechat poslat poštu i na dobírku?

Balíčky na dobírku můžeme také převzít, ale buď je potřeba nechat na recepci obálku s připravenými penězi (balíček Standard) nebo oznámit předem recepčnímu (balíček Premium a VIP). Dobírku lze pak platit pouze v hotovosti. 

Balíček si poté můžeš převzít na recepci. V případě VIP balíčku ti bude doručen na pokoj.

Kam na kávu, snídani, něco dobrého k jídlu nebo na drink?

Pokud máš chuť na něco dobrého k jídlu nebo k pití, doporučíme vyzkoušet jednu z komercí umístěných v přízemí Kampus Palace. Naproti Kampusu se poté nachází super kavárna Trouble Cafe a je tam super obsluha. V okolí pak můžeme doporučit třeba kavárnu Pant, CØKAFE, Coffeeshop U Černého stromu a další. 

Na drink pak můžeš zajít třeba do Modré myši, na Stodolní ulici, do Etáže, Docku nebo do Provozu. 

Více informací a tipů najdeš mimo jiné zde.

Kde se dá sportovat v blízkosti Kampus Palace?

Součástí budovy Kampus Palace je malá základně vybavená posilovna. Dále je možné pro sport využít prostory City Kampus, případně máme partnerskou domluvu s Fit Academy v OC Nová Karolina. Pokud jsi spíše nadšenec do jiných sportů, 10 minut na sdíleném kole Next Bike je Vodní svět Sareza (Čapkárna) s venkovním i vnitřním bazénem, saunami, fitness centrem a dalším vybavením. Pro nadšence do venkovních sportů můžeme určitě doporučit nábřeží řeky Ostravice, Komenského sady, síť cyklostezek (vedoucí třeba i do Polska) nebo třeba výlet vlakem do Beskyd. 

Klíče od skříně - dá se někde uzamknout věci?

Každý student má k dispozici skříň na své věci s klíčem. Pokud klíč ke skříni nevisí na tvých klíčích ani není umístěn v zámku skříně, můžeš požádat pana správce o výměnu zámku. Pokud tvůj klíč nepasuje do tvé skříně, vyzkoušej nejprve ostatní skříně a případně si klíče prohoď se spolubydlícím.

Úklid, udržování pořádku

Jak je to s vynášením košů?

Všechny odpadky jsi povinen si vynést sám a používat vlastní sáčky do odpadkových košů (netýká se balíčku Premium). Za nevynesení odpadků nebo za nepoužití sáčku do koše (60l pro kuchyňský koš) ti hrozí pokuta dle Sazebníku poplatků a pokut. 

Kde najdu popelnice?

Popelnice se nacházejí na Dvoraně u průjezdu (vstup do budovy P). Jsou schované za zeleným plotem. Máme zde popelnice na papír (modrá), plast (žlutá) a komunální odpad (zelená). 

Pokud si vybereš balíček Standard a Premium jsi povinen si vynášet odpadky do popelnic sám.  Popelnice jsou rozděleny dle určení (plast, papír, komunální odpad). Nezapomeň, že jsi povinen používat sáčky do odpadkových košů (60l kuchyňský koš). Ubytovaným s balíčkem VIP bude koš vynesen 4x v týdnu (pracovní dny). V ceně této služby je i doplnění sáčku do koše.

Součástí balíčků služeb je dezinfekce koupelny a kuchyně. Co to znamená?

Paní pokojská přijde a udělá dezinfekci společných prostor. Důkladně umyje koupelnu, pracovní desku kuchyně a dřez. Neznamená to ale, že mezi jednotlivými dezinfekcemi nejsi povinen si uklízet. Pravidelný úklid je i tak na tobě, toto je pouze podpůrná služba. Paní pokojská také neuklízí v lednici, mikrovlnné troubě, v kuchyňských skříňkách a ve tvém pokoji. Tyto části máš na starosti pouze ty a tví spolubydlící. Pro více informací ohledně úklidu, pravidel větrání a dalších tvých povinností si můžeš přečíst Řád Kampus Palace.

Blíží se datum mého vystěhování. Co vše je potřeba udělat před předáním klíčů od pokoje?

Nejprve nahlas předání pokoje s dostatečným předstihem. Objednávku kontroly pokoje můžeš udělat buď na recepci nebo vyplněním tohoto formuláře: https://forms.gle/M4cgYKhCmbJVoXxEA

Před předáním musí být pokoj a část společných prostor uklizeno. Na co si dát pozor pak najdeš v Řádu Kampus Palace nebo v Příručce Kampusáka na webu. 

Na konci ubytování ti bude naúčtován poplatek 200 Kč do fondu oprav a malování. Pokud měníš pokoj v průběhu AR, platí pro tebe stejná pravidla jako při konečném opuštění Kampusu. Poplatek 200 Kč ti může být účtování i v tomto případě (záleží na stavu pokoje, který opouštíš). 

Pokoj je možné předat pouze v pracovní dny v době od 7:00 do 14:00. Pokud budeš odjíždět mimo tento čas nebo o víkendu, nech si pokoj zkontrolovat poslední možný den před odjezdem a poté v pokoji můžeš být až do odjezdu. Daný den pak odevzdáš jenom klíče na recepci.

Otázky ohledně smlouvy

Co vše musím ve smlouvě vyplnit?

Prodloužit svou smlouvu můžeš vždy v průběhu dubna (bude ti zaslán informační email). Prodloužení je možné pouze vyplněním žádosti, kterou ti také zašleme.  Můžeš si také vybrat, zda máš zájem zůstat ve svém stávajícím pokoji, kde jsi ubytovaný právě teď nebo zda chceš pokoj změnit. Případně zde můžeš zadat i jména lidí, se kterými bys pokoj rád sdílel. My uděláme maximum pro to, ať ti vyjdeme vstříc.

Na jaké období mám rezervováno ubytování?

Platnost smlouvy je uvedená v 4.1. Ubytování je možné ukončit i dříve, než je poslední den platnosti smlouvy, ale v tomto případě jsi povinen platit nájem za celou dobu platnosti smlouvy. Výjimkou je, pokud podáš žádost o ukončení ubytování. V takovém případě můžeš Kampus Palace opustit po uplynutí výpovědní lhůty (3 měsíce, více informací v odstavci 4.4. Smlouvy o ubytování). Výpovědní lhůtu lze zkrátit pouze nalezením náhradníka.

Kde najdu číslo účtu pro zaslání kauce/nájmu. Jaký mám variabilní symbol?

Číslo účtu je uvedeno v hlavičce smlouvy (cca 8 řádek na 1. stránce). Na první stránce pod údaji k vyplnění nalezneš i svůj variabilní symbol. Použitím variabilního symbolu velice usnadníš párování plateb nájmů s tvým jménem.

Na Kampusu budu pouze přes týden, mám nárok na slevu?

Jak je již uvedeno výše, jsi povinen hradit nájem za celou dobu platnosti smlouvy bez ohledu na to, zda tady fyzicky pobýváš nebo ne. Takže sleva za pobyt pouze v průběhu týdne neexistuje.

Co vše je potřeba uhradit před nástupem do Kampusu?

Než nastoupíš na Kampus, musíš uhradit vratnou kauci. Její výši najdeš ve Smlouvě o ubytování v odstavci 3.4. Je vždy ve výši 1 měsíčního nájmu (jako jistina pro případ nenadálého odjezdu, nevyzvednutí klíčů atd.) a 2000 Kč. Kauce není to stejné jako platba nájmu! Nájem je potřeba zaplatit zvlášť. Nájem se platí vždy do 5. dne daného měsíce, tzn. září je potřeba uhradit do 5. září atd. Pokud tví rodiče nebo ty dostáváte výplatu až po tomto datu, doporučujeme si nájem “předplatit”. Například pokud dostaneš výplatu 21. září, doporučujeme s platbou nájmu nečekat až do tohoto data, ale uhradit ji z výplaty, kterou jsi dostal již v srpnu, tzn. např. 21. srpna uhradíš září, 21. září pak říjen atd. Tímto se vyhneš upomínkám a případnému neprodloužení ubytování (opakované nedodržování splatnosti může být jedním z důvodu k zamítnutí žádosti o prodloužení).  

Mám zájem o ubytování i během letních prázdnin. Je to možné?

Žádosti o ubytování během letních prázdnin je možné podávat v průběhu ledna. Po tomto datu již nemusí být žádosti vyhověno z kapacitních důvodů. 

Ubytování je možné primárně pouze na oba měsíce (červenec a srpen).

Chci zůstat na Kampuse i na další akademický rok. Co pro to musím udělat?

Koncem března/ v průběhu dubna obdržíš na email odkaz na dotazník, kde si můžeš zažádat o prodloužení ubytování, vybrat si pokoj, o který máš zájem a také uvést jméno preferovaných spolubydlících. Žádosti poté zpracujeme a v průběhu května ti zašleme Smlouvu o ubytování.

V balíčku služeb mám uvedenou fixaci nájmu na jeden rok. Jak to funguje?

Při podání žádosti o ubytování uveď v poznámce, že máš zájem o fixaci ceny za ubytování. V takovém případě bude tvá výše nájmu stejná i kdyby se nájmy zvedaly. 

Tuto možnost můžeš využít pouze jednou za pobyt v Kampus Palace.

Pokud chci prodloužit ubytování, musím platit nájem i přes prázdniny (červenec, srpen)?

Pokud tady na Kampuse nebudeš a neprodloužil sis na prázdniny, tak nájem za červenec a srpen platit nemusíš. Nejpozději 30.6. je potřeba svůj pokoj vyklidit, vystěhovat věci, uklidit a předat pracovníkovi Kampus Palace. Pokud sis prodloužil smlouvu o ubytování, i od září, můžeš se opětovně nastěhovat začátkem září.

Ukončení ubytování

Musím ukončit školu/našel jsem si jiné bydlení? Můžu odejít z Kampusu dříve, než mi vyprší Smlouva?

Ukončit ubytování můžeš kdykoliv. Pouze je potřeba dodržet Smlouvu o ubytování, ve které je uvedena tříměsíční výpovědní lhůta. Tzn. že pokud se rozhodneš 15. ledna, že tady již od února nechceš bydlet, musíš podat výpověď (v sekci Ke stažení). Poté od 1. února (první den následujícího měsíce) ti začíná běžet výpovědní lhůta, kdy jsi povinen platit nájem v plné výši. Během této lhůty zde můžeš samozřejmě i nadále bydlet. 

Jestliže chceš skončit co nejdříve, bude potřeba za tebe najít náhradníka. V žádosti uveď datum, ke kterému se preferuješ vystěhovat a zkus oslovit lidi ve svém okolí (studentské skupiny na facebooku, kamarádi atd.) a aktivně hledej za sebe náhradníka. I my se pokusíme oslovit osoby v seznamu zájemců. Pokud se povede náhradu najít, přestáváš platit nájem ke dni, kdy se náhradník nastěhuje. Osoby již ubytované v Kampus Palace se za náhradníka nepovažuje, jelikož se tím nevyřeší obsazení volného místa.

Kdy se mi vrátí kauce a v jaké výši?

Kauci vracíme na bankovní účet uvedený v předávacím protokolu nejpozději do 60 dní od konce posledního dne výpovědní lhůty. 

Kauci je možné také vrátit na platební kartu (pouze u zahraničních účtů). Toto je možné pouze pokud se vystěhováváš v pracovní den, kdy je na recepci přítomná Veronika (hlavní recepční). 

Pokud se vrací kauce na účet vedený u zahraniční banky, je ti automaticky stažen poplatek 500 Kč na pokrytí poplatků za přeshraniční platbu. Pro vrácení je potřeba uvést IBAN, SWIFT, jméno banky, adresu banky, jméno držitele účtu a adresu trvalého bydliště.