FAQ

FAQ

Nájem

Kdy musím zaplatit nájem za pokoj?

Nájem za pokoj se hradí vždy k 5. dni v měsíci. Nájem se platí vždy dopředu. To znamená, že např. 5. října zaplatíš nájem za říjen, 5. listopadu pak zase za listopad. U platby vždy uváděj variabilní symbol, který jsi uvedl ve smlouvě o ubytování. Většinou se jedná o celé rodné číslo včetně čtyřčíslí v dodatku.

Jak můžu nájem zaplatit?

Nájem můžeš zaplatit bankovním převodem na účet Kampus Palace. Číslo účtu je 6986353001/5500. U platby vždy uváděj variabilní symbol. Další možností, jak můžeš nájem zaplatit, je v hotovosti či kartou na recepci. Jen pozor, tímto způsobem lze platit pouze Jitřence nebo Veronice (po 7:00 – 17:00, út 7:00 – 14:00, st 7:00 – 17:00, čt 7:00 – 14:00, pá 7:00 – 14:00, případně si s námi můžeš sjednat platbu mimo výše zmíněné hodiny, rádi ti vyjdeme vstříc, prostě jen napiš).  

Služby v Kampus Palace

Co jsou to ty balíčky služeb? A který je pro mne nejlepší?

Balíček služeb si volíš při začátku ubytování. Jednou zvolený balíček nelze změnit za nižší balíček, tzn. z balíčku Premium nemůžeš přejít na balíček Standard. Opačným směrem změna není problém.

Typy balíčku služeb

Standard
Jak už sám název napovídá u standardního balíčku nalezneš základní služby a benefity – dezinfekce kuchyně a sociálního zázemí 1x za čtyři týdny, nějaký ten tisk za měsíc zdarma, jedno praní měsíčně zdarma, slevové karty a revize omezeného počtu spotřebičů. I tento balíček stojí za to, takže zvládneš-li si vynášet koš sám, sáhni po standartu a zůstane ti víc na pivo.

 

Premium
Tento balíček ti poskytne ty nejlepší podmínky pro studium – dezinfekci kuchyně a sociálního zázemí provede paní pokojská jednou týdně, takže na tobě bude pouze udržovat pořádek a starat se o úklid vlastního pokoje. Součástí balíčku je mimo jiné wifi router zdarma, 50% sleva na parkování, různé slevové karty, prací žetony zdarma, tisk zdarma, revize vlastních spotřebičů zdarma. Dále ti například garantujeme fixní nájem na témže typu pokoje po dobu tří let (včetně prázdnin). Balíček premium ji jiní studenti chválí hlavně pro pravidelný úklid z naší strany, opravdu pak máš čas hlavně na své zájmy a učení.

 

VIP
VIP balíček ti zaručí ten největší komfort, jaký můžeš zažít v rámci studentského ubytování a možná i mimo něj – dezinfekci koupelny a kuchyně budeme provádět jednou týdně, zároveň jednou denně (v dopoledních hodinách, pouze pracovní dny) ti umyjeme nádobí. Součástí balíčku je parkování zdarma, dvakrát měsíčně ti vypereme osobní prádlo, jednou týdně vypereme tvé lůžkoviny, ručníky budeme prát dle potřeby. V rámci VIP služeb ti zařídíme také balíček „Přijdu a bydlím“ – půjčíme ti polštáře, peřiny, lůžkoviny, ručníky a základní vybavení kuchyně. Poskytneme ti také toaletní potřeby – toaletní papír, mýdlo, šampón, zubní pastu.

Mohu si někde půjčit vysavač nebo žehličku?

Na recepci je ti k dispozici vysavač, sušák na prádlo, žehlička, fén a čistící prostředky. Před vypůjčením se vždy zapiš do sešitu na recepci a při vrácení se odepiš!

Přestalo mi svítit v pokoji světlo. Mám jinou závadu v pokoji. Kdo mi pomůže?

V případě jakýchkoliv závad vše oznam na recepci (číslo pokoje, popis závady). Závady budou nahlášeny panu správci, který je opraví v co nejkratší možné době.

Je možné si přivézt své kolo?

Ano, je to možné. Kolárna ve Dvoraně je v provozu. Je však nutné poslat na email fotku a popis tvého kola, abychom měli přehled, které kolo patří, kterému studentu. Klíč od dveří od kolárny si můžeš zapůjčit na recepci.

Lze si na recepci něco vytisknout/naskenovat/okopírovat?

Ano, na recepci si můžeš vytisknout či okopírovat jakýkoliv dokument maximálně do velikosti A3. Tiskneme barevně i černobíle. Skenování na flešku či do pdf souboru odeslaného emailem je zdarma.

Chtěl bych si namontovat vlastní poličku v pokoji či pověsit obraz. Je to povoleno?

Pokud sis pořídil do pokoje či společných prostor vybavení, které potřebuje pro instalaci zásah do zdi či nábytku, vždy nás kontaktuj na emailu muj@kampuspalace.cz. Info předáme panu správci, který zhodnotí možnosti instalace a velmi rád pomůže.

Chtěl bych si něco upéct. Je možné použit kuchyňku v 6. patře?

Ano, kuchyňka v 6. patře slouží všem. Pokud cokoliv v kuchyňce použiješ, vrať to poté čisté na správné místo. Kuchyňku po sobě také ukliď, ať jí mohou bez problémů použít i jiní. K dispozici zde je i myčka a velká lednička. Nenechávej v ledničce zkazit své potraviny!

Chtěli bychom se podívat na film. Můžeme využít společenskou místnost?

Ano, samozřejmě. Společenská místnost je takový váš obývák. Stačí si na recepci vyzvednout klíče od skříně s technikou. Po skončení nezapomeň počítač i ostatní techniku vypnout a znovu uzamknout skříň, klíč vrátit na recepci.

Můžu jít do posilovny kdykoliv nebo si musím někde vyzvednout klíče?

Posilovna je v suterénu v budově P. Pro s. Při odchodu po sobě veškeré náčiní ukliď.

Jsou v Kampusu pračky?

Prádelna se nachází v suterénu budovy P naproti posilovně. Jsou zde tři pračky a tři sušičky. Ceny a návod nalezneš na stěnách prádelny. Jen si dej dobrý pozor, zda vhazuješ mince do správného otvoru.

Kam mám vyhazovat odpadky?

Paní uklízečky pravidelně vynášejí koše z kuchyněk. Pokud však chcete třídit odpad či máte další koš v pokoji, můžete využít přímo našich popelnic umístěných na Dvoraně. Jsou zde popelnice jak na smíšený odpad, tak na plasty a papíry. Popelnice se nacházejí ve Dvoraně u průjezdu pro auta a průchodu do budovy P.

Jak často budete můj pokoj uklízet?

Základní úklid ze strany Kampus Palace spočívá ve vynesení odpadků (dle tvého balíčku služeb) z kuchyňky a dezinfekce kuchyňské linky a koupelny s WC (opět se frekvence řídí dle tvého balíčku služeb). Tento úklid budou pokojské avizovat dopředu minimálně jeden den a to tak, že do kuchyňky apartmánu umístí vzkaz, kde bude uveden den plánovaného úklidu sociálního zařízení. Tento úklid je v ceně nájemného. Tvou povinností je mít v tuto dobu uklizenou kuchyňskou linku, věci ze sprchového koutu i okolí umyvadla v koupelně. Pokud máš zájem o mimořádný úklid svého pokoje, dej nám vědět na muj@kampuspalace.cz. Zároveň nezapomeň, že ve více lidech se to lépe táhne a tak je potřeba, ať se úklidu věnuješ i ty. Je fajn denně vyvětrat pokoj, zběžně uklidit kuchyňský kout a koupelnu. Jednou týdně se oplatí vytřít podlahy v pokojích a společných prostorách, umýt mikrovlnou troubu, digestoř, varnou desku, kuchyňskou linku a dřez, stejně tak umýt koupelnu - sprchový kout, kachličky, záchod, baterii a umyvadlo.

Návštěvy

Potřebuji se učit s kamarádem. Může za mnou na návštěvu? Může u mě přespat?

Návštěvy jsou v Kampus Palace povoleny v čase mezi 7:00 a 22:00. Každá návštěva se musí zapsat do sešitu na recepci. Přenocování návštěv v Kampus Palace se řídí Řádem Kampus Palace. Pokud budeš chtít pro návštěvu připravit hotelové lůžkoviny a skládací válendu, pak je tato služba zpoplatněna částkou 300 Kč. S přenocováním návštěvy musí souhlasit všichni obyvatele pokoje. Návštěvu je vždy nutno předem nahlásit na recepci. Návštěvy je možné také ubytovat v našem hotelovém pokoji. Na cenu a volné termíny se vždy informuj na recepci. Hotelový pokoj je třílůžkový s vlastní kuchyňkou a koupelnu s wc.

Prodloužení ubytování na další akademický rok

V Kampusu mi nic nechybí, rozhodně tu chci zůstat i v příštím roce? Kdy mám podat žádost o prodloužení?

Prodloužit svou smlouvu můžeš vždy v průběhu dubna (bude ti zaslán informační email). Prodloužení je možné pouze vyplněním žádosti, kterou ti také zašleme.  Můžeš si také vybrat, zda máš zájem zůstat ve svém stávajícím pokoji, kde jsi ubytovaný právě teď nebo zda chceš pokoj změnit. Případně zde můžeš zadat i jména lidí, se kterými bys pokoj rád sdílel. My uděláme maximum pro to, ať ti vyjdeme vstříc.

Moje smlouva končí na konci akademického roku. Můžu zůstat i přes prázdniny?

Rádi ti poskytneme i ubytování na letní prázdniny. Upozorňujeme však, že ti nemůžeme zaručit, že zůstaneš ve svém pokoji. Z provozních důvodů máme právo, přesunout tě do námi vybraného pokoje (bez ohledu na typ pokoje).

Ukončení ubytování, změna pokoje

Chtěl bych předčasně ukončit ubytování v Kampus Palace. Jak na to?

V první řadě musíš mít na paměti, že ve smlouvě máš danou tříměsíční (3) výpovědní lhůtu. Nejprve musíš podat žádost o ukončení ubytování, kterou ti vytiskneme na recepci nebo ji najdeš zde na našem webu v sekci „ke stažení“. Jakmile jsi připraven se vystěhovat, musíš nahlásit datum předání pokoje (buď osobně na recepci nebo emailem na muj@kampuspalace.cz). Při předání pokoje se vypisuje předávací protokol, do kterého se uvedou případné nedostatky a poškození pokoje. Při kontrole pokoje se kontroluje i úklid. Kauci Ti vrátíme v nejbližším možném termínu (do 60 dnů od ukončení výpovědní lhůty) sníženou o případné srážky uvedené v předávacím protokolu, dle aktuálního Ceníku poplatků a pokut. Pokud za tebe najdeme, případně ty za sebe najdeš náhradníka, můžeme Ti výpovědní lhůtu odpustit a budeš platit nájem pouze do dne, než náhradník nastoupí. Náhradník musí nejprve podepsat smlouvu a uhradit vratnou kauci. Až od chvíle splnění těchto dvou kroků se stává tvým plnohodnotným zástupcem.

Chtěl bych se přestěhovat do jiného pokoje. Je to možné?

Pokud je na Kampusu volné místo, není přesun do jiného pokoje problém. V takovém případě si ale za sebe musíš najít náhradu, která obsadí tvé uvolněné lůžko v bývalém pokoji. Nejprve musíme uzavřít smlouvu s tvou náhradou a jakmile je vše potvrzeno, můžeš se přesunout. Jen nezapomeň, že pro tebe platí stejné podmínky jako při vystěhovávání z Kampusu – musíš si nechat pokoj zkontrolovat a je potřeba ho uklidit a připravit pro příchod nového nájemce. Po domluvě mezi sebou je také možné se prohodit s někým jiným z Kampusu.

Blíží se vystěhování na konci akademického roku! Jak se mohu připravit na hladké předání pokoje?

Každá smlouva je uzavřena do 30.6. daného akademického roku. Pokud sis nezažádal o prodloužení na prázdniny nebo tě na prázdniny budeme stěhovat do jiného pokoje, je nutné postupovat následujícím způsobem. Vystěhování je možné pouze ve všední dny a to od 9:00 do 11:00 a od 13:00 do 16:00. Kontrolu pokoje si objednej prostřednictvím formuláře. V domluvený čas přijdeš na recepci a vyzvedneš si předávací protokol, obratem dorazí i pověřená osoba za Kampus, která zkontroluje stav nábytku a také úklid pokoje a společných prostor. V pokoji se mezi sebou domluvte, kdo uklidí jakou část společných prostor. Nezapomeňte na umytí ledničky a mikrovlnky! Upozorňuji, že máme právo tě do pokoje vrátit k doladění jeho stavu. Proto si na předání klíčů a kontrolu pokoje vyhraď dostatek času.