Jídlo

Tipy

Obchod se zdravou výživou

Sejdeš pět schůdku a ocitneš se ve voňavém krámku KVĚTOVÁRNA plném bylinek, čajů, zdravých potravin a přírodní kosmetiky. Kup jako dárek med z Jeseníků nebo přírodní kosmetiku z Beskyd, případně jen zažeň žízeň čerstvým džusem či limonádou.

Malá Belgie

Špetka Belgie uprostřed Ostravy s pro ni typickými hranolkami, pivem a sendviči. Nejen francouzsky mluvící oáza LA PETIT CONVERSATION byla prvním moderním bistrem v centru a léta si bez poskvrny drží svou kvalitu. Kromě jídla, svěží atmosféry a milé obsluhy tě uchvátí osobní kouzlo majitele Davida.

Ráj masožravců

Streetood bistro na nejtypičtější pěší zóně v centru plní svůj účel doslova – uvnitř bývá tak plno, že ti nezbývá než tvůj hot dog, burger nebo pastrami sníst na ulici nebo v parku. Nealko nápoje jsou stylově z USA, vše ostatní je lokální. Pokud jíš maso, jez ho v EAT MEAT.

Belgicke hranolky

Kornoutek nebo jumbokrabci ti naplní ve FAENCY FRIES čerstvě fritovanými belgickými hranolkami, s kterými pak můžeš zakotvit na lavičce u řeky nebo se s nimi procházet po městě. Připadají ti hranolky moc fádní? Pak si dej lanýžovou majonézu a rázem bude tvůj oběd honosný.

Originální trubičky

Správný Ostravak nedopustí na KATOWICKÉ RURKY – křehké trubičky s pařížskou slehackou. Sněz hned, dokud křupou. Nebo si dej nový hit – černou zmrzlinu.

Sladká tečka

JUST DONUT je první první prodejna americké sladké pochoutky v Ostravě. Každý den vyprodají dřív než zajde slunce, někdy hned po obědě, takže zapomeň na dietu a vrhni se na donuty! Z pestré nabídky doporučujeme malinový s pistáciemi, pro zvědavě pak slaný.

Nejen pro vegetariány

BURFI je vegetariánská restaurace, odkud se neodchází s prázdným žaludkem. Menu za stovku zahrnuje polévku, hlavní vchod, salát, pití i sladkou tečku. Nemáš ještě dost? Jednoduše požádej o přídavek další porce v ceně.

Kafe, pivo, jídlo & party

Zakotvi v DOCKU! Skvělá atmosféra, výborná piva z lokálních pivovaru, vždy něco dobrého k snědku a v létě jedinečná zahrádka u břehu Ostravice. Třešničkou na dortu je pak výběr hudby, která tak nějak vždy odpovídá situaci – ať už se stavíš odpoledne na kafe nebo máš náladu na večírek končící nad ránem. Vedlejší hudební kluby BARRÁK nabízí mezinárodní, české i lokální kapely hrající rok, punk, metal, ale i taky současný hip hop.

Čajování

V ČAJOVNĚ U SÝKOROVA MOSTU na tebe dýchne pohoda a vůně čajů z celého světa. Všude kolem plno konviček, ale také havířská řetízková šatna, vzpomínající na starou Ostravu. Ve stylovém prostředí si můžeš vychutnat u stolu nebo na polštářích čerstvý čaj, palačinky či další jídla. Pochutnají si tu i vegetariáni, vegani a bezlepkáři.