Tipy na workout v kampusáckém fitku

Interiér Kampus Palace

Tipy na workout v kampusáckém fitku

Již jsi uspokojil/a chuťové pohárky, odpočinul/a si u knihy nebo seriálu i pokecal/a s kamarády přes Skype? Chtělo by to tedy trošku protáhnout ztuhlé tělo. Pozitivních vlivů pohybu na lidské zdraví je nesčetně – předcházíš díky němu velké spoustě onemocnění, je to zlepšovač nálady, spánku a v neposlední řadě sebevědomí (co si budeme povídat, zima se rychle převalí a opět nastane každoroční plavkové dilema).

Přináším ti tři tipy na workoutové kanály na YouTube.  Všechny tři jsou zahraniční fitness youtuberky (všechna videa jsou v angličtině). Může to znít, že tipy jsou jen pro děvčata, ale kluci, když jim dáte šanci, slibuji vám, že pot bude téct proudem. Velká výhoda je, že většina cvičení je nenáročná na vybavení, stačí si jen vybrat správné video, kde se využívá pouze váha tvého těla. Pokud je přeci jen potřeba nějakých pomůcek, všechny jsou velmi cenově dostupné nebo je najdeš v našem Kampusáckém fitku. Všechny sestavují cvičební plány složené z jednotlivých videí na jejich kanále. Takže máš všechno připravené jako na zlatém podnose. Už se jen převléct a pustit se do toho.

  1. Chloe Ting – Oblíbila si ji naše Jitřenka. Nabrala velké slávy hlavně přes karanténu, třeba padne do oka i tobě.
  2. Pamela Reif – Tato vyrýsovaná Němka je zase má oblíbenkyně. Má více druhů cvičebních plánů, takže si přijdou na své jak začátečníci, tak zdatní sportovci. Sestavuje je z týdne na týden a najdeš je na instagramu Pamely. Také mě nejvíce baví výběr hudby u videí.
  3. Heather Robertson – Je z těchto tří nejsledovanější. Působí na mě více jako trenérka.

Musím upozornit, že asi ze začátku padne hodně nadávek typu „Proč sakra ta ženská vypadá, že přišla z procházky a já jako potící se rajče, co nemůže dýchat?“. Začátky jsou hold vždycky těžké, ale za ten pocit po výkonu to stojí! Musím však dodat, že si u holek najde své i fanoušek spíše pomalejších cvičení a protahovaní. Není cíl se strhat, mnohem důležitější je, si aktivitu užívat a mít ze sebe lepší pocit, ten je přeci nezaplacení.

Klíč od fitka bude na tebe vždy čekat na recepci. 😊

Jestli tě však nenadchl ani jeden tip tak pamatuj, že přispět ke svému zdraví můžeš i prostou procházkou s kamarádem k řece, do lesa nebo nechat auto doma a jít pěšky nakoupit.

Nezbývá nic jiného než ti popřát hodně pevné vůle, motivace a zábavy. 😊

Pro Kampus Palace
Petra Václavíková, studentka Lékařské fakulty OU a naše milá Kampusačka v jednom 🙂