Žijte v centru ostravského dění

Žijte v centru ostravského dění

Ahoj Kampusáku! Takhle ti bude říkat. Čím dřív nám však prozradíš tvé jméno, tím lépe. Zajímá nás jak se máš, co tě baví nebo kde studuješ. Tak se za námi bez ostychu kdykoli zastav.

Budujeme silné zázemí
Škola je základ života. Cílem Kampusu je umožnit studentům, aby v něm měli dostatek prostoru a času na vše potřebné. Vybudujete si pevné základy budoucího života, ale stejně tak si užijete života “kolejního“, na který už možná nikdy nezapomenete.

Zodpovědnost
Aby Kampus fungoval tak, jak chceme, dáváme studentům v naší komunitě velkou míru důvěry.  Na druhé straně očekáváme, že se studenti budou chovat zodpovědně a hlavně ohleduplně k ostatním i k zázemí. Nic nekazí atmosféru více, než bezohledný a nezodpovědný člověk. Víme, že nejste dokonalí. To my také ne. Občas se něco nepovede a může dojít k nedorozumění. Z naší strany se vám ale dostane férového a konstruktivního jednání a totéž budeme očekávat i z vaší strany.

Společenský život
Jedním z hlavních důvodů, proč jste si zvolili Kampus, je zřejmě i to, že jste společenští a chcete poznávat zajímavé lidi. V Kampusu proto budeme nabízet široké spektrum akcí: společné večeře pro jednotlivá patra, aktivity zájmových skupin, celokampusové akce a dokonce i páteční duchovní zamyšlení. Každý si může najít to své a zároveň nové přátele, kteří milují stejné věci.

Osobní rozvoj
Chceš slyšet něco nového, něco praktického? Pak tě může zaujmout náš cyklus osobního rozvoje.  Probereme různá témata ze života – osobními finance prezentační dovednosti, partnerské soužití a dostane se i na etiku. Pro ty, co milují TEDx talks, organizujeme  tématická promítání s hostem z oboru – a kdo je v obraze tak ví, že témata nemají hranice!

Kultura
Milovníci kultury si u nás přijdou na své. Přímo naproti rezidence sídlí Divadlo Antonína Dvořáka se špičkovým uměleckým programem. Jenom dvě tramvajové zastávky vzdálené je oblíbené divadlo Petra Bezruče a Dům kultury města Ostravy. Hned za rohem Kampusu najdeš známý Cooltour, kde se pořádají výstavy, koncerty, taneční festivaly i projekce. A jen pět minut chůze je to do uměleckého klubu ve Staré Aréně. O tom že to v Ostravě žije, není pochyb! Předvědčit se můžete i na spoustě festivalů: Colours of Ostrava, Shakespeare Off, Dream Factory, Dny Nato, Majáles, Zažít Ostravu jinak, Zlatá tretra a mnoho dalších.

Volnočasové aktivity
Rád sportuješ, udržuješ si postavu a máš spoustu energie? Pak jsi na správném místě! Půjč si u nás kolo a vyraž na cestu kolem Moravskoslezského hradu nebo Dolních Vítkovic a objevuj svět kolem sebe. Pokud tě spíše láká svět vodní, nedaleká Sareza je skvělým místem pro plavání, fitness i wellness. V komplexu Kampus Palace můžeš zdarma využít horolezeckou stěnu, posilovnu nebo zázemí dvorany, kde si můžeš s partou kamarádů zacvičit na čerstvém vzduchu.

Komunitní projekty
„No man is an island“ je známá fráze, ale my v Kampusu to bereme vážně. Život kolem nás nám není lhostejný, a proto vytváříme možnosti zapojit se do spolupráce s různými neziskovými organizacemi. Zkuste to a uplatněte svou energii a talent ke zlepšení života kolem nás.

Práce a dobrovolnictví v Kampusu Palace
Kampus vytváří řadu možností pro práci. Pracovní pozice nabízíme pro 4 až 8 studentů, kteří se budou podílet na chodu recepce. Pak hledáme studenta pro každé patro, který by měl na starost provoz patra a byl poradcem a organizátorem za dané pokoje. Tato práce není placená, ale budou z ní vyplývat některé výhody jako například sleva nájmu. Hledáme navíc řadu dobrovolníků, kteří by se starali buď jednorázově nebo pravidelně o akce nebo organizaci konkrétních projektů.  Také vám můžeme zprostředkovat práci přímo v budově Kampusu u našich komerčních partnerů.