Být normální je úplně normální

Být normální je úplně normální

Tenhle článek píšeme pro všechny, kteří se rádi za něčím nebo někým ženou. Za skvělými výsledky v práci i ve škole, za vycvičenou postavou nebo vysněným protějškem. Může to být cokoliv. Něco, co naplní potřebu vynikat a vymykat se standardu. Upřímně se ti nedivíme, vyjde-li nám chvilka na prozkoumání instáče, chytáme depky, protože svět se tam jeví jako místo štíhlých, namakaných, bohatých a úspěšných krasotin a krasavců.

Článek věnujeme všem, kteří mnohem častěji přemýšlí nad tím, co se nepovedlo nebo nad tím, co bude. Pro ty, kteří možná nevědomky zapomínají žít tady a teď. Jak se říká, když se budeš neustále za něčím hnát, doženeš brzy tak akorát sebe.

Je naprosto v pořádku chtít být lepší. Lepší než včera, lepší než kdy dřív. Je ale důležité najít tu hranici. Protože pak nežijete přítomností. Je dobré mít vizi, uvědomit si, co právě chceš a jít si za tím. I zde však latí opatrnosti především. Nezaobírejte se věcmi, které opravdu nejsou důležité. Nechtějte excelovat ve všem a za každou cenu.

Je důležité si uvědomit, jestli má cenu se nějakými věcmi trápit. Zda má skutečně význam plýtvat energií, nadávkami nebo zažívat pocity sebelítosti. Jestli si můžete dovolit být normální. Protože vynikat ve všem, co děláte, není možné. A co hlavně – není to ani nutné.

Především sociální sítě nám ukazují, že bychom měli zvládat několik rolí najednou a vymykat se standardům. Být skvělí studenti. Pěstovat bio potraviny a sdílet recepty na domácí přesnídávky. Být skvělými milenci se sexy postavou (v případě žen současně nesnášet saláty, chodit na burgery, pít pivo a záhadně nepřibírat!). Otázkou je, jestli tohle všechno chceme a potřebujeme.

Já vím, že nemám a zřejmě ani nebudu mít super pekáč buchet. Nebudu mít ani dech na to, abych uběhla maraton. Už nepotřebuju mít nejlepší studijní výsledky na fakultě. A víte co, jsem s tím v pohodě. Já takové ambice už nemám.  V určitých sférách života mi úplně stačí být normální.

Zacvičit si, abych se cítila dobře a měla energii. Studovat tak, abych si odnesla to důležité (do praxe), ne proto, abych se stresovala. Mnohem důležitější je pro mě trávit čas se svými blízkými a dělat svou práci naplno a s radostí.

A co je důležité pro vás? Pro to, abyste byli v životě spokojení? Někdy věci stojí za hovno a je třeba si to přiznat. Mít se skvěle a ukazovat, že se tak máme, je takový novodobý trend. Denně vidíme (i sdílíme) husté vlasy do pasu, skvělý jídlo, skvělý kafe, #couplegoals fotky, vypracovaná těla, i když si nejvíc pochutnáme na studentských špagetách s kečupem, nesce s hromadou mlíka nebo zrovna neprožíváme lásku století. Nebojme se to přiznat a nebojme se svěřit. A zároveň si vždy uvědomme, zda má cenu se těmito věcmi trápit. Jestli nestačí si říct: ,,Stojí to prostě za nic“ a jít dál.